Inköpare BUF

Telefon
0504-18000

Telefontider
Mån-fre kl. 07.30-16.00

Besöksadress
Centrumgatan 17

Öppettider
Mån-fre kl. 07.30-16.00

Postadress
543 80 Tibro

Inom Barn- och utbildningsförvaltningen finns 65 inköpare.

Kontakta någon av dessa inköpare om du behöver hjälp med att köpa in något.

Dessa personer har fått utbildning i kommunens inköpsrutiner samt var man hittar upphandlade ramatal. De flesta har också behörighet att göra beställningar via e-handelssystemet Proceedo.

Meddela ändringar och fel till sidansvarig.

Förskolor

Snickargården & Torpet

  1. Anna Forsell
  2. Anneli Gustafsson
  3. Henny Karlsson
  4. Lina Ekstrand
  5. Ulrika Lidström
  6. Åsa Grundell
  7. Britt Fogelström
  8. Sofia Gradh

Karusellen & Ängen

  1. Marina Gustavsson
  2. Viktoria Almgren
  3. Lidia Smutek

Kullerbyttan & Snickarvallen

  1. Anna-Sofia Wallin
  2. Veronica Lundberg
  3. Emilia Frendegard
  4. Linnéa Arvidsson
  5. Marita Jakobsson

Gläntan & Sprattelbo

  1. Ingela Berglund
  2. Lisa Fogelström
  3. Norma Khoshaba
  4. Linda Karlsson
  5. Zaida Johansson

 

Grundskolor

Häggetorpsskolan

  1. Amanda Hägg (fritids)
  2. Jonas Norenbom (musik)
  3. Liselotte Larsson (läromedel åk 1-3)
  4. Nicklas Lagerin (förbrukningsmaterial mm)
  5. Sara Lyck (förbrukningsmaterial mm)
  6. Sofia Eriksson (förbrukningsmaterial mm)
  7. Veronika Hagelin (läromedel åk 4-6)

Ransbergs skola 

  1. Annika Singleton (läromedel)
  2. Ann-Sofie Törnqvist (fritids och förskoleklass)
  3. Frida Johansson (musik, hemkunskap, textilslöjd, träslöjd)
  4. Towa Svensson (läromedel)
  5. Göran Häljestam

Baggeboskolan

  1. Ann-Charlotte Dahlgren
  2. Anneli Sjölin
  3. Irene Andersson Björk
  4. Jessica Fernholt
  5. Mikaela Jacobsson
  6. Peter Johansson

Nyboskolan

  1. Anette Larsson
  2. Ann-Britt Holmstedt
  3. Anneli Bäcklund Colling
  4. Annika Andersson
  5. Ann-Sofie Nylin
  6. Helén Lundahl
  7. Johan Johansson
  8. Johan Petersson
  9. Jonas Lundgren
  10. Kristina Kiskonen
  11. Malin Bevort
  12. Marlin Mako
  13. Nils Falk
  14. Sam Aalto
  15. Sandra Vargbom
  16. Sofia Gerhardsson Hägg
  17. Staffan Rydberg
  18. Susanne Jiveby

 

Kompetenscenter

  1. Jacob Mako (AME)
  2. Lena Bokedal (Minizoo)
  3. Mattias Gustafsson

 

Stab, administration och förvaltningsledning

  1. Annika Andresson
  2. Bodil Sandnes
  3. Tommy Hallgren
  4. Elin Fridén
  5. Helena Larsson